Medikal MasajHasar görmüş ya da yorgun düşmüş organın eski haline dönmesi için uygulanırken, hastanın yaşam kalitesini artırmak, kabiliyet kazandırmak ve psikolojik destek amacıyla da kullanılabilmektedir. Etkileri bilimsel olarak ispatlanmış olan medikal masajın oldukça geniş bir kullanım alanı bulunmaktadır.

Sırt ağrıları, bel, boyun, omuz ve bacak ağrıları kasların incinmesi gibi bir çok alanda uygulanan masajın içeriği medikal masaj olarak adlandırılır. Bu masaj türü diğer yağlardan farklı ağrı dindirici özelliği olan medikal kremler ile yapılmaktadır.

İşletmemizde son derece deneyimli bayan masörümüz tarafından sadece bayanlara hizmet vermekteyiz.

MEDİKAL MASAJ HAKKINDA;

Hastanın anatomik yapısına uygun bastırma, gerdirme, çekme işlemlerini içerir. Omurga hastalıklarında sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle bel fıtığı, boyun fıtığı, mekanik bel ağrılarında etkili olmaktadır.

Günümüzde her türlü bel ağrısına "bel fıtığı" demek alışkanlık haline gelmiştir. Oysa bel ağrısının çok çeşitli sebepleri bulunmaktadır. Çok bilinmeyen ağrı nedenlerinden birisi de "eklem blokajı" dır. Özellikle sakroiliak eklem dediğimiz leğen kemiği ile kuyruk sokumu kemiğinin yapmış olduğu eklemde ve omurgaların birbirleri ile birleşme yerlerinde bulunan eklemlerde sık görülür. Çok şiddetli bel ağrısı ile seyrederler. Hastalar sedyede bile gelebilirler. Bu bel ağrılarını bel fıtığı ağrısı ile karıştırmamak için hekimin çok dikkatli bir muayene yapması gerekmektedir. Şayet "eklem blokajı" tespit edilirse, manuel tedavi yöntemleri ile bir seansta bile tedavi edilebilme imkanı bulunmaktadır.

Manuel tedavi çok eski tarihlerden beri uygulanmakta olan bir tedavi yöntemidir. Günümüzde de geçerliliğini korumaya devam etmektedir. Özellikle eklem blokajlarına bağlı bel ağrılarında ve bel ve boyun fıtığının ameliyatsız tedavilerinde çok etkili olmaktadır. Melek Kaya Medikal Masaj Çorlu Cilt Bakımı ve Güzellik SalonuManuel tedavi, kırıklarda, eklemlerin romatizmal hastalıklarında, eklem iltihaplanmalarında, ilerlemiş kemik erimesi (Osteoporoz) olan hastalarda uygulanmaz. İleri yaşlardaki hastalarda ise çok dikkatli uygulanması gerekir. Ayrıca,kan sulandırıcı ilaçlar (Aspirin,coumadin vb) kullanan hastalarda da mecbur kalınmadıkça uygulanmamalıdır.

Manuel tedavi de ortalama 7 seansta iyileşme sağlanır. Kronik vakalarda ise 10-20 seans arasında iyileşme olabilir.

Kliniğimizde bel ve boyun fıtığının ameliyatsız tedavilerinde kullanmaktayız. Bazı vakalarda tek başına uygulanır. Ancak, bazı vakalarda da diğer tamamlayıcı tıp yöntemleri ile birlikte kullanılabilir. Mesela; sülük tedavisi, ozon tedavisi ve kök hücre tedavisi gibi.

Manuel tedavi MASAJ DEĞİLDİR. Tıp doktorları veya fizyoterapistler tarafından uygulanan bir tedavi yöntemidir. Özellikle eklemleri fizyolojik sınırlarına kadar çalıştırma işlemi olup bir tıbbı müdahaledir.

Masaj ise; deri, kaslar, dolaşım ve lenf sistemlerinin mekanik olarak uyarılması sonucu uygulama bölgesinde kan dolaşımını artırmaya ve kasılan adale sisteminde rahatlamayı sağlamaya , ağrıları azaltmaya ,belirli bölgelere yapılan basılar sonucunda rahatlamayı sağlayan bazı hormonları artırmaya yönelik bir işlemdir. Masaj; masör belgesi alan kişiler tarafından uygulanabilir. Masör belgesi ilk okul mezunu olan, 18 yaşını bitirmiş ,isteyen ve kabiliyeti olan herkes tarafından , Milli Eğitim Bakanlığı kontrol ve izni ile düzenlenen birkaç aylık kurslar sonucunda alınabilen bir belgedir.