KLİNİK ARAŞTIRMALAR

Thalgo Laboratuarlarında görevli deniz biyologlarından oluşan araştırmacı bir grup, aylar süren araştırmalar sonucunda gerçek hücresel yenileyici özellikler taşıyan ve tamamen doğal hormonlar üreten özel bir yosun özütü keşfettiler.

Doğal Yosun Hormonları

İçerik Özellikleri :

* Yosunun büyümesini düzenleyen büyüme hormonları.
* Yosunu tüm zararlı dış etkenlerden koruyan "Anti-stres" hormonları

Exceptional Serum

Doğal yosun hormonlarınca zengin olan Exceptional Serum özel 2 tür kahverengi yosundan izole edilir.
Exceptional Serum'un gerçekleştirilen "İn Vivo" testler ile yaşlanmaya karşı tam koruma sağladığı test edildi ve kanıtlandı.
Dermatolojik kontrol altında yapılan testler ile performansı kanıtlanan "Exceptional Serum" cildinizin yapısını değiştirerek yoğun ve görünür pürüzsüzlük sağlar.
Yapılan klinik veri ölçümleri neticesinde Exceptional bakımının ardından denek bayanların %65’ i ciltlerindeki yapısal değişimi ve gelişmeyi gözlemlemişlerdir.
"Exceptional Serum" kırışıklıklarla savaşta çok etkindir.
Yapılan deneylerde denek bayanların %80'i pürüzsüzleşme etkisini doğrulamıştır.
Klinik araştırmalar 28 günlük Exceptional Serum kullanımı sonrasında derin kırışıklıklarda % 22 oranında azalma gösterdiğini kanıtlamıştır. "Exceptional Serum" cildin parlaklığını ve canlılığını uyarır.
Gerçekleştirilen 28 günlük klinik araştırmalarda Exceptional Serum kullanımı sonrasında denek bayanların %75’ i ciltlerinin çok daha parlak ve daha sağlıklı göründüğünü gözlemlemişlerdir.
*** Araştırmalarda Exceptional Serum 45 ve 65 yaş arası kadınlarda gerçek hayat koşullarında 28 gün boyunca kullanılmıştır.

THALGO Biyolojik Yüz-Lifti

ENERJİLİFT ile dünya çapında THALGO ayrıcalığı... Bu eşsiz biyolojik yüz-lift tekniği sadece THALGO güzellik uzmanı ve terapistlerine özel bir tekniktir. Thalgo ENERJİLİFT tekniği profesyonel masörler ve plastik cerrahlar tarafından gerçekleştirilen araştırmalar sonucu yaratılmıştır.

Aktif Madde Klinik Veri Ölçümleri

Moist 24

12 bayan denek üzerinde 30 gün süre ile yapılan klinik araştırmalarda MOIST 24 adlı özel bitkisel aktifin hidratasyonlaştırıcı etkisi ile ciltte kalıcı ve düzeltici bir nemlenme yarattığı kanıtlanmıştır.
- Hızlı ve belirgin hidratasyon etkisi(uygulama sonrası + % 60 artmıştır )
- 6 saat üzerinde + % 50 sürekli hidratasyon yükselişi
- 24 saat sonrasında dahi + % 20 daha fazla hidratasyon etkisi


Matrixly

12 bayan denek üzerinde 30 gün süre ile yapılan klinik araştırmalarda MATRIXLY adlı özel bitkisel aktifin peptit, hyaluronik asit ve kolajen üretimini harekete geçirerek derin kırışıklıkların azalımını sağladığı kanıtlanmıştır.
- Doza bağımlı şekilde çözülebilir kolajen IV'ün neo-sentezini gerçekleştirir.
- Fibroblastlar tarafından yapılan glikozaminoglikanların sentezi belirgin derecede artar. (+ % 267)
- Fibroblastlar tarafından yapılan kolajen sentezi uyarımı üzerinde yoğun etki gösterir. (+ % 327)
Matrixyl, fibroblastlar üzerinde görev yapan bağ doku matriksinin yeniden doğal olarak yapılandırılmasını harekete geçirerek yaşlanma prosesini düzeltir ve derin kırışıklıkların azalmasını mümkün kılar.

Argireline

Argireline aktif içeriği kasların hareketini azaltarak özellikle alında ve göz çevresinde yer alan ifade çizgilerinin azalmasına yardım eder . Bir karşılaştırma yaparsak botulinum toksini protein (P2) 'yi tahrip eder. Argireline, Botulinum Toksini (BOTOX) ile benzer etkiyi gösterir fakat ondan çok daha güvenlidirve hiçbir yan etkisi yoktur. Ayrıca fiyat olarak çok daha uygundur.

30 gün süreli klinik araştırmalar sonucu lazer mikroskobisi tekniği ile alınan kayıtlarda Argireline'nin derin kırışıklıkları % 27 oranında azalttığı tespit edilmiştir.

THALGO BAKIM FİLOZOFİSİ

HAZIRLIK

Thalgo’ya özel Modelage De La Mer Masajı, sizi bambaşka bir meditasyon konumuna getirerek uygulama esnasında geçen süre içerisinde rahatlatır ve nefes hızınızın normal ritmine dönmesini sağlar. Thalgo bakımlarının hazırlık aşamasıyla tüm yaptıracağınız uygulamalara en doğal haliniz ile adeta teslim olursunuz.

Thalgo bakımlarının içerisinde yer alan peeling ritüelleri eşliğinde uygulanan hafif masaj hareketleri ile cildinizdeki tüm ölü deri hücrelerinden arınırsınız. Bakım sonunda bebeksi yumuşaklıkta, pürüzsüz ve canlı bir cilt ile tüm bakımları en iyi şekilde özümseyecek konuma gelirsiniz.

ENERJİ KAZANDIRMA
v Deniz suyunun içerdiği tüm faydalı ve sıra dışı mineralleri en iyi şekilde özümsemek için uygulanan Thalgo’ ya özel Pure Marine Bakımı ile enerji ve canlılık kazanırsınız. Bu özel detoksun sonuçlarını gören cildiniz, artık çok daha canlı, berrak, güçlü ve dengelidir.

BAKIM

Cildimiz; acımasızca geçen zaman içinde yaşımıza, beslenme alışkanlıklarımızı derinden etkileyen yaptığımız diyetlere, kötü hava koşullarına, gün içinde yoğun olarak yaşadığımız strese ve diğer çevresel faktörlere bağlı olarak devamlı değişim içindedir. Thalgo’ nun bakımları içerisinde yer alan özel masajlar eşliğinde cildinizin ihtiyaçlarına yönelik olarak uygulanan özel maske ve sarmalama ritüelleri ile yaratılan farklılığı hemen hissedeceksiniz.

SIKILAŞTIRMA & TOPARLAMA

Silicium Cream

Zengin formülasyonu sayesinde cildi besler, kırışıklıkları doldurur, cildi toparlayarak çok daha sıkı görünmesini sağlar.

Silicium Concentrate

Ciltte yer alan kırışıklık ve ifade çizgilerini içeriden dolduran yoğun içerikli tam konsantre serum, yeniden-sıkılaştırma ve yeniden-şekillendirme harekatı ile cildi adeta yeniden yapılandırır, sıkılaştırır, toparlar ve inanılmaz kadifemsi bir his yaratır.

Silicium Extracts

Yüz Kontürü & Boyun İçeriğinde yer alan Marine Silicium ve kafein sayesinde yarattığı doldurma ve toparlama efekti ile yüz ve boyun bölgesini sıkılaştırarak yeniden şekillendirir.

ERKEK BAKIMLARI

Shaving Jel
İçeriğindeki Vital Mavi yosun, köpürtücü ve cephalipin ile keyifli bir tıraş sunar.

Descoman
Mavi taneler içeren peeling. Cilt yüzeyindeki ölü hücreleri ve kirleri yumuşaklıkla temizler. İçeriğindeki Mental ile ciltte anında ferahlatıcı etkisini hissettirir.

Wake Up Shower
Vücut & SAç için mavi plastik jel. Bu ferah ve canlandırıcı tüm vücut şampuanı cildinizi pürüzsüzleştirir ve anında ferahlatır. Yolculuk veya egzersiz sonrası için mükemmel..

Abdo Shaper
Cilt tarafından hızlı bir şekilde emilen bu hafif canlandırıcı jel, gerçek bir yoğun bakım sunar. İçeriğindeki Pro-collagen MArin cildi sıkılaştırırken , mentol, dolaşımı hızlandırmaya yardımcı olur. Karın bölgesinin daha sıkı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur..

Cleansing Gel
Köpüklü, koruyucu jel ciltteki kir ve yağ kalıntılarını tamamen temizler. Toksinlerin atılımını sağlar. Cildi tazeler ve canlandırır.

Anti-Fatique Serum for Eyes
Göz altı torbalarının, halkalarının ve kırışıklıkların hafifletilmesini sağlayan mavi su yosunu Algue Bleue Vitale içeren bu jel, hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur. Göz çevresini nemlendirir. Özellikle sık seyahat eden ve gece hayatından hoşlananların vazgeçilmezi...

After Shave Balm
Alkolsüz ve yumuşak yapısıyla cilt tarafından kolayca emilir. Ciltte tıraştan sonra oluşan gerginliğ içindeki sakinleştirici ve yenileyici aktif maddelerle yatıştırır.

Intensive Hydrating Gel
Mavi renkli ve yağsız yapısıyla cildi gün boyu nemlendirir. Cilt canlılık kazanır.

Regenerating Cream
Algae Bleue Vitale ile aktif maddeler ile zenginleştirilen bu ürün, kırışıklıkların derinliklerinin azalmasına ve cildin yenilenmesine yardımcı olur.

Anti-Shine Fluid
Karma ve yağlı cilde sahip beylerin kullanımına uygun olan yağsız emülsiyon yapıdaki bu ürün, cildi nemlendirir aynı zamanda sebum üretimini kontrol altına alarak ciltte mat bir görünüm sağlar.

GÜNEŞ BAKIMLARI

Thalgo'ya patentli kırmızı su yosunu özü SunYtol ve kayalıklarda yetişen yeşil bir yosun özü olan Minual, Güneş bakım serisinin güçlü içeriğini oluşturuyor. SunYtol, güçlü güneş ışınlarına karşı epidermis hücrelerinin korunmasını sağlarken Minual, serbest radikallere karşı önlem olarak koruyucu etki oluşturuyor. E vitamini ise cildi nemlendirerek bakım yapıyor.

THALGO GÜNEŞ SERİSİ AKTİF İÇERİKLERİ

· UVA / UVB güneş filtresiyle karşılaştırılabilinir geniş absorbsiyon spektrumlu kırmızı bir yosun ekstratı: Güçlü radyasyona maruz kalınımdan hücreleri korur.
· Tinosorb ile güçlendirilmiş koruyucu güneş filtresi
· Yosun lipiti (SPF6 içinde mevcut): Chicory taşından elde edilen alg lipiti ekstratı. Bu yosun, nemlendirici ve koruyucu özellikleri içeren karagenan'ın özel bir çeşidini ve cilt bariyerini tamir özelliğine sahip 2 sterolü içerir.
· Mirual+ vitamin E (SPF50+ içinde mevcut): Yeşil yosun ekstratı, kırılgan Codium, Mirual ana kayada yaşar. Mirual + E vitamini kompleks karşıtı radikal özellikleri cildin yaşlanmasını önler.
· Hyposensine (SPF50+ içinde mevcut): Pasifikte yaşayan deniz mikro-organizmalarının keşfi sonucunda, Hyposensine hassas cilt tolerans düzeyini artırmak ve hasara karşı hücre reaksiyonunu azaltmak için geliştirilmiştir.